Репозитарій

ЛНМУ імені Данила Галицького

Отримані дані свідчать про незбалансованість харчування студентів, що може призвести до виникнення порушень у роботі функціональних 
систем організму, полінутрієнтних дефіцитів і аліментарно-залежних захворювань, що вимагає обґрунтування шляхів їх корекції.

Встановлено, що лише 51,24% опитаних студентів-медиків 6-го року навчання дотримуються принципів раціонального харчування, з них 41,38% хлопців і 54,35% дівчат. Більшість студентів не дотримується прийому їжі у певний час (63,64%) і нехтують сніданками (53,72%). Кратність споживання їжі у близько 60% студентів обох статей становить 3-4 рази на добу і у такої ж кількості респондентів основний прийом припадає на обід. У частини студентів, які стверджують, що дотримуються принципів раціонального харчування, виявлено розбіжності щодо їх фактичної реалізації у щоденному житті, а саме відсутні сніданки, основна кількість спожитої їжі не завжди припадає на обід і не витримується прийом їжі у визначений час.

Проведено оцінку кратності споживання окремих груп харчових продуктів (м’яса, м’ясопродуктів, риби, морепродуктів, молока, молокопродуктів та яєць) студентками-медиками. Більшість опитаних студенток включають оцінені групи харчових продуктів у свій раціон 2-3 рази на тиждень та частіше. Частина респонденток відмічає кратність споживання зазначених продуктів раз на місяць та рідше, що дає підстави виокремити їх у групу ризику щодо можливих змін у стані їх здоров’я пов’язаних з недостатнім надходженням незамінних нутрієнтів. 

УДК 614.715 

Стан атмосферного повітря міст України залишається одним з найбільш значущих об’єктів навколишнього середовища. Результати багатьох досліджень свідчать про забруднення атмосфери великих міст хімічними речовинами, що може сприяти підвищенню рівня захворюваності органів дихання та серцево-судинної системи у населення.

УДК 613.2 

Молодь – особлива група населення, для якої характерно завершення процесу перебудови організму, підвищення рівня розумового навантаження та психоемоційного стресу, зміна способу життя та соціальних відносин, схильність до ризикової поведінки. Раціональне харчування забезпечує оптимальне функціонування всіх систем та адаптаційних резервів молодого організму, є однією з найважливіших компонент формування 
здоров’я та профілактики неінфекційних захворювань.

Популярні наукові праці, статті та інше