Репозитарій

ЛНМУ імені Данила Галицького

   Оскільки актуальність дослідження роботи полягала у необхідності вивчення специфіки перекладу сленгових одиниць на прикладі п'єси Бернарда Шоу “Пігмаліон”, то метою дослідження було зіставлення та розгляд особливостей формування, функціонування, імпозиції (впливу) та перекладу сленгу у творі. Автор зазначила, що розвиток мови постійно перебуває у динаміці, і сленг, як наслідок, змінюється і трансформується у свою чергу. У роботі представлене дослідження сленгових одиниць (кокні) та їх впливу на фонетику, граматику, лексику та орфографію як мові-оригіналі, так і у перекладі на українську.

Ключові слова: сленгові одиниці, кокні, приклади, вплив сленгу. 

УДК 378.147:372.8004 

У статті розглянуто вплив глобалізації на реформування формату вищої освіти. Глобалізація освіти як мультиаспектний і багаторівневий процес, одночасно складний і доволі суперечливий, поєднує методи навчання та виховання різноманітних світових освітніх систем з метою розвитку основних галузей та формування фахівця як особистості. Розглянуто вимоги, які глобалізація висуває до підготовки працівників майбутнього, адже метою сучасної системи освіти є розвинути особистість, здатну до самореалізації і навчання упродовж життя.

УДК 681.3:658.5

У статті обґрунтовано особливості укладання електронного портфоліо для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Доведено, що технологія е-портфоліо сприяє моніторингу професійного зростання вчителя та передбачає не лише фіксацію його старання чи успіхів у визначених видах педагогічної діяльності (виховна робота, викладання, організаторська, позашкільна чи суспільна робота, методична чи науково-дослідницька робота), але й активізацію аналітичних здібностей через самостійне зіставлення підсумків своєї діяльності з встановленими стандартними критеріями.

УДК 378.147:372.8004

У статті обґрунтовано особливості фундаменталізації вищої освіти, яка передбачає оновлення підходу до якості освіти в сучасних умовах пандемії ковід-19, формування особистості та затребуваних компетентностей. Тому створення умов для виховання і формування сучасного фахівця з науковим мисленням, внутрішньою потребою саморозвитку та самоосвіти упродовж життя вважається фундаментальним завданням для вищої технічної освіти.

Social, cultural, commercial and technological fluctuations are occurring all over the world and necessitate to alterations in people’s behavior and the necessity to adapt to these changes even in the teaching process due to Covid-19 pandemic. The educational process is performed according to innovations and information technologies, mechanisms and procedures approved by the Ministry of Education and Science and the Ministry of Health of Ukraine. The Project “Strategy for the Development of Higher Education in Ukraine for 2021-2031” was compiled and submitted for public discussion as a result of the completion of the National Strategy for the Development of Education in Ukraine in 2021 (Decree of the President of Ukraine dated June 25, 2013 No 344/2013)[4] and an increased global cooperation and mobility, market integration and advances in information technologies.

Популярні наукові праці, статті та інше