Aim: To study the process of hemoglobin oxidation and the enzymatic reactions associated with it.
Materials and Methods: Heparinized human blood (15 IU/ml) was obtained from the clinical department. The concentration of oxy- and methemoglobin,
auto-oxidation of hemoglobin was determined spectrophotometrically spectrophotometrically. Autooxidation of hemoglobin was recorded spectrophotometrically, and protein concentration was determined by the Lowry method. Monooxygenase activity of hemoglobin was also measured by the method described
by Lowry spectrophotometrically. The concentration of O2 and H2O2 in the reaction media was determined on a biomicroanalyzer OR 210/3 (Redelkis).
Results: The obtained experimental data allow us to propose a mechanism of “spontaneous autooxidation” of oxyhemoglobin, which can be described by
the following equations:
Hb2+O2 = Hb3+ + O2 (1)
Hb2+O2 + 2e- + 2H+ = Hb3+ + H2O2 (2)
Hb2+O2 + 2e - + 2H+ = Hb2+ + H2O2 (3)
Hb2+ + O2 = Hb2+O2 (4)
Spectral characteristics of the process of “spontaneous auto-oxidation” indicate the formation of a metform of hemoglobin, the depletion of oxygen by the system was established, at pH 5.6, an increase in the monooxygenase activity of hemoglobin is observed 3-4 times compared to the physiological level.
Сonclusions: In addition to the main, previously known functions of hemoglobin (gas transport, peroxidase, monooxygenase), it catalyzes a two-electron
oxidase reaction in which O2
is reduced to H2O2. This is confirmed by experimental data on the formation of one of the products of “spontaneous autoxidation”
of oxyhemoglobin _ deoxyform at pH 5.6 _ 8.9.
KEY WORDS: oxyhemoglobin, methemoglobin, autooxidation, monooxygenase activity, oxidase reaction, ligands
У статті представлено огляд літературних даних щодо метаболізму цинку в організмі людини. Цинк – один із найважливіших мікроелементів, бере участь у численних аспектах клітинного обміну. Необхідний для каталітичної активності ферментів та відіграє роль у забезпеченні імунної функції організму, синтезі білків, синтезі ДНК і клітинному поділі, загоєнні ран, тощо. Цинк також забезпечує нормальний ріст і розвиток організму під час вагітності, дитинства та підліткового віку. Метаболізм цинку тісно пов’язаний з обміном інших хімічних елементів.
Ключові слова: цинк, метаболізм, порушення, імунна система.
Лазерна косметологія є одним з найбільш ефективних і безпечних напрямків для вирішення більшості дерматоестетичних проблем. Пристрої, що генерують лазерне випромінювання, дозволяють згладжувати зморшки, відновлювати контур обличчя, зменшувати пігментації та пори, позбавляти від розтяжок і рубців, покращувати загальний стан шкіри і багато іншого. Лазерні методики розрізняються довжиною хвилі, потужністю впливу, глибиною проникнення, частотою і тривалістю імпульсів і іншими фізичними показниками. Для однієї і тієї ж процедури можуть використовуватися різні види лазерів. І навпаки один лазер може охопити собою безліч різних процедур і ефектів.
Серед хронічних запальних дерматозів неінфекційного генезу акне має виняткове місце, адже є одним із найрозповсюдженіших захворювань шкіри в осіб молодого віку, що трапляється у 85% юнаків і дівчат віком від 12 до 20 років, складає у структурі дерма‐ тологічних хворих близько 20–30% і є однією із найчастіших причин звернення пацієнтів до дерматолога. Захворювання харак‐ теризується прогредієнтним перебігом, формуванням психоемоційних розладів (переважно депресивного характеру) приблизно в половини пацієнтів (як результат персистенції захворювання впродовж років у зв’язку з неефективною противугревою тера‐ пією), а також різко знижує якість життя хворих, включаючи фізичну, емоційну та соціальну складові, тому й повинно розглядатися не лише як косметична проблема, а й медико‐соціальна. Терапевтична тактика ведення пацієнтів із акне повинна починатися із навчання пацієнтів (основи догляду за проблемною шкірою, дієтичні рекомендації, інструктаж про ранкові та вечірні лікувальні програми, інформування про можливі реакції на призначену терапію, про тактику дій у даних ситуаціях).
Після перенесеного COVID‐19 багато хто стикається з довгим списком постковідних симптомів до яких належить і випадіння волосся. Волосся випадає по всій голові, а не тільки на маківці, і це набагато більше, ніж від 50 до 100 волосин, які люди втрачають в нормі щодня. Адже стрес, який переживає організм під час імунного захисту від чужорідних агентів, а в цьому випадку – вірусу, також є тригерним фактором для випадання волосся. Гіповітаміноз, втома, різні медикаменти під час лікування можуть давати в комплексі деструктивну дію на волосяний фолікул і як наслідок порушення його роботи. Увагу багатьох дослідників привертає гіпотеза впливу екзогенних і ендогенних чинників на функціональний стан волосся, особливо ессенціальних та токсичних МЕ (мікроелементів).