Репозитарій

ЛНМУ імені Данила Галицького

 Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну спричинило масове переміщення населення. Громадяни України вимушені покидати свої рідні міста в пошуках безпечного середовища. Станом на кінець 2022 р. в Україні зареєстровано 4,9 млн осіб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) (данні Міністерства соціальної політики). Найбільша кількість людей переїхала до Дніпропетровської та Харківської областей (15 і 14% відповідно), у Києві зареєструвалося 9% переселенців, на Київщині – 8% і в Одеській області – 7%.
На сьогодні в Україні зареєстровано біля 4 тисяч місць для тимчасового перебування осіб, які вимушено покинули свої домівки. Найбільше у Кіровоградській області (416), Львівській області (327) та у Дніпропетровській області (325). Прихистки організовані у гуртожитках (40%), в інтернатах та санаторіях (28%), нежитлових приміщеннях (13%), у школах та дитячих садках (по 11%). При цьому 89% переселенців проживають там більше 3 місяців

У звʼязку із необхідністю модернізації клінічних і профілактичних процесів у галузі охорони здоровʼя (ОЗ) України, орієнтованих на підвищення якості медичного обслуговування населення, виникла потреба пошуку нових форм і методів якісного практично-орієнтованого аналізу функціонування медичної служби, що дозволить підвищити задоволеність пацієнтів під час отримання медичної допомоги (МД) та медичних послуг. Одним із шляхів для підвищення рівня задоволеності пацієнтів якістю наданої МД є проведення клінічного аудиту (КА), який зараз набуває особливої популярності.

Популярні наукові праці, статті та інше