УДК 796: 004+615.83 (063)

Мета визначити важливі та найбільш перспективні напрямки використання інформаційних технологій на заняттях з фізичного виховання в ЗВО. Сучасні дослідження доводять, що використання інноваційних технологій сприяють кращій інтеграції студентів в учбовий процес в умовах навчання в ЗВО, покращують їх фізичну підготовленість. Новітні розробки відкривають нові можливості, дозволяючи досягати позитивних результатів.

УДК: 612.821.3.612.745.1

Встановлено, що дозоване фізичне навантаження контрольного заняття на початку кожного етапу фізичного виховання викликало у студенток функціональні зрушення параметрів серцево-судинної системи, які відображали адекватність застосованого фізичного навантаження. Порівняльний аналіз електрокардіографічних даних відразу після виконання дозованого фізичного навантаження та через 3 хв після його завершення дав підставу стверджувати, що достовірно відновлювалися енергетичні (амплітудні) показники у студенток. 

Вивченно реакції серцево-судинної системи осіб з ампутацією нижніх кінцівок на різних рівнях на початковому етапі застосування засобів фізичної терапії та дозованого велоергометричного навантаження з виконанням обертання педалей верхніми кінцівками. Аналіз сучасної науково-методичної літератури дозволив розглянути актуальну проблему науково обґрунтованого вибору реабілітаційних заходів. Вивчено рівень фізичної працездатності, реакцію серцево-судинної системи і рівень фізичної працездатності осіб з ампутацією нижніх кінцівок на різних рівнях. Застосовані адекватні методи дослідження дозво-лили виявити залежність реакції показників частоти серцевих скорочень, артеріального тиску та максимального поглинання кисню від величини дозованого велоергометричного навантаження в залежності від локалізації, обсягу і рівня ампутації нижніх кінцівок.

Фізичне виховання і спорт дозволяє іноземним студентам зміцнити і зберегти здоров'я для майбутньої професійної діяльності.  З'ясовано, що більшість студентів першого курсу абсолютно не розуміють, що таке фізичне виховання, не розділяють поняття фізичне виховання і спорт. В таких країнах, як Ліван, Єгіпет, Нігерія, та інші фізична культура займає не важливе місце у суспільстві та сприймається, як другорядний предмет, який потрібен молоді тільки як засіб відпочинку. Анкетування іноземних студентів другого курсу показало значні зміни у відношенні до фізичного виховання і спорту у медичному університеті. Виявлена позитивна динаміка росту зацікавленості іноземних студентів старших курсів до занять фізичним вихованням та спортом як на планових заняттях у вигляді елективного курсу, так і у різноманітних секціях у позаучбовий час.