ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМЦІВ ЯК МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПІД ВПЛИВОМ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ ТА СПОРТОМ
- Конференції / Медицина / Українською
- Ольга Богданівна КУНИНЕЦЬ/Olga Bogdanivna KUNНYNETS/Олександр Олександрович НОВИЦЬКИЙ/Oleksandr Oleksandrovich NOVYTSKY/Оксана Юр'ївна ІВАНОЧКО/Oksana Yurievna IVANOCHKO/Володимир Павлович ХОМИШИН/Volodymyr Pavlovych KHOMYSHYN/Олег Олегович ВЕРЕВКІН/Oleg Olegovich VEREVKIN
-
Співавтори:
-
Науковий керівник / консультант:
-
Голова СВР:
-
Опоненти:
-
Рецензенти:
-
Кафедра:
Кафедра фізичного виховання і спортивної медицини Львівського національного університету імені Данила Галицького/Department of physical training and sports medicine of Lviv National Medical University named after Danylo Halytskyy -
НДР:
Обгрунтування режиму рухової активності студенток 17-18 років з різним рівнем соматичного здоров'я/Justification of the mode of motor activity of 17-18-year-old female students with different levels of somatic health -
УДК:
-
Doi:
-
ISBN:
ISBN 978-966-8219-86-3 - 190
The 3 rd International scientific and practical conference ―Modern research in world science‖ (June 12-14, 2022) SPC ―Sci-conf.com.ua‖, Lviv, Ukraine. 2022. 1867 p.
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТІВ ІНОЗЕМЦІВ ЯК МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ПІД ВПЛИВОМ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ ТА СПОРТОМ
Кунинець Ольга Богданівна, Новицький Олександр Олександрович, Іваночко Оксана Юр'ївна, Хомишин Володимир Павлович, Веревкін Олег Олегович
ЛНМУ ім. Данила Галицького
Актуальність. обумовлена необхідністю розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед іноземних студентів з метою підвищення ефективності їх навчання та адаптації в нових умовах життя. В результаті опитування та анкетування студентів 1-2 курсів медичних, стоматологічних та фармацевтичних факультетів встановлено, що студенти, включені в систематичні заняття фізичною культурою і спортом показують високу активність. Фізичне виховання і спорт дозволяє іноземним студентам зміцнити і зберегти здоров'я для майбутньої професійної діяльності. Обумовлена необхідністю розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед іноземних студентів для підвищення ефективності їх навчання та адаптації в нових умовах життя.
Мета. Вивчення відношення іноземних студентів до занять фізичним вихованням і спортом та оцінка їх впливу на стан здоров'я, адаптації та ефективності навчання.
Матеріал та методи. В опитуваннях та анкетуваннях прийняли участь студенти 1-2 курсів медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів. Результати. Анкетування студентів першого курсу було проведене нами на перших заняттях по фізичному вихованню з метою виявлення їх відношення до самого предмету та вивчення традицій і системи фізичного виховання, яка діє в країнах з яких прибули студенти.
Результати первинного анкетування наступні: 38% студентів , що прийняли участь у анкетуванні взагалі не змогли визначитися зі значенням фізичного виховання у їх житті, 54% студентів відповіли, що не вважають предмет фізичне виховання важливим, і тільки 8% студентів оцінили фізичного виховання, як важливе та необхідне. Таким чином з'ясовано, що більшість студентів першого курсу абсолютно не розуміють, що таке фізичне виховання, не розділяють поняття фізичне виховання і спорт. В таких країнах, як Ліван, Єгіпет, Нігерія, та інші фізична культура займає не важливе місце у суспільстві та сприймається, як другорядний предмет, який потрібен молоді тільки як засіб відпочинку. Анкетування іноземних студентів другого курсу показало значні зміни у відношенні до фізичного виховання і спорту у медичному університеті. 12% студентів вважають заняття фізичним вихованням і спортом в університеті необхідним, 65% - важливим та корисним для здоров'я та загального розвитку, 7% студентів не визначилося зі своєю думкою, та лише 6% вважають, що фізичне виховання їм не потрібне.
Висновки. Таким чином, отримані результаті досліджень свідчать про позитивну динаміку росту зацікавленості іноземних студентів медичного університету до предмету фізичне виховання. У іноземних студентів, що займаються оздоровчою фізичною культурою та спортом протягом усього періоду навчання в медичному ЗВО, відзначається більш висока академічна успішність з інших дисциплін. Виявлена позитивна динаміка росту зацікавленості іноземних студентів старших курсів до занять фізичним вихованням та спортом як на планових заняттях у вигляді елективного курсу, так і у різноманітних секціях у позаучбовий час.
Коментарів 0