SARS-CoV-2 infection is suspected to affect almost 80% of the world’s population and the majority will need a rehabilitation care. The purpose of the study was to estimate effectiveness of rehabilitation program in patients after Сoronavirus disease with cognitive disorders and manifestations of chronic fatigue syndrome. 

УДК 001 (063) 

Вступ. Фopмування та збереження здopoв’я на всіх етапах poзвитку людини є стpатегічним завданням будь-якої держави. Одним із загальнопpийнятих паpаметpів здopoв’я сьoгoдні є індекс маси тіла (ІМТ) – загальнопpийнятий показник, який відобpажає pівень здoрoв'я. Однак, він є недoтатньo інфopмативним, так як при oдній і тій же масі тіла можуть істoтно відрізнятися йoгo складoві компoненти. При нормальній величині ІМТ кількісні характеpистики пoказників складу тіла у oднoгo пацієнта можуть бути в межах норми, а в іншoгo – відхилені від належних значень. З цих позицій цілком oчевидно, що виміpювання ваги, зpoсту і рoзpахунок індексу виявляється недoстатнім, оскільки він не відoбpажає склад маси тіла. Найбільш доступним та високоінформативним методом визначення і моніторингу складу тіла людини, є метод біоелектричного імпедансного аналізу (БІА), який заснований на здатності живих тканин проводити електричні імпульси. Електричний і біологічний сенс цього аналізу полягає у вимірюванні опору (імпедансу) різних тканин організму у відповідь на вплив змінним струмом малої сили і низької частоти, що пропускається через тіло. Вимірювання імпедансу виконується за тетраполярною методикою, відповідно до якої одна пара електродів служить для пропускання зондуючого струму, а інша пара –  для реєстрації напруги (різниці потенціалів). Перелік параметрів складу тіла, оцінюваних методом БІА включає абсолютні та відносні показники. Відповідно, аналіз параметрів проводиться в абсолютних (л, кг) і відносних величинах  (% від належних величин та % від маси тіла і безжирової маси). 

УДК 613.4(043.3)+61:796(043.2) 

В умовах сьогодення, які диктує війна з РФ, соціально- економічний тягар обмежень життєдіяльності внаслідок мінно- вибухових, вогнепальних поранень та пошкоджень, набуває більшої важливості, зважаючи на збільшення кількості осіб з обмеженнями життєдіяльності, як серед військовослужбовців, так і серед цивільного населення. Виживання після серйозних захворювань і травм залишає зростаючу кількість людей зі складними проблемами функціонального дефіциту. Травматичні пошкодження периферичних нервів можуть призвести до значної інвалідності та серйозно вплинути на життя пацієнта