Як відомо, люди, які перебувають в особливих умовах, можуть відчувати унікальні психологічні та емоційні переживання. Це, найчастіше, військові, рятувальники, люди, які працюють в екстремальних умовах та ін. Вони часто зазнають підвищений рівень стресу, відчувають тривогу, переживають травматичні ситуації. Відповідно, вивчення і розуміння особливостей таких ситуацій є актуальним, оскільки допомагає розробити підходи до підтримки тадопомоги цим людям.
Як відомо, в умовах війни та надзвичайних ситуацій, санітарно-гігієнічне забезпечення людей являє собою систему організаційних, гігієнічних, санітарно-технічних, медичних, адміністративно-господарських заходів, які покликані зберігати та зміцнювати здоров’я як військовослужбовців, рятувальників, так і потерпілого населення. За умов сучасних бойових дій в Україні вони передбачають зниження захворюваності, підтримання належного фізичного стану і, відповідно, підвищення боєздатності та покращення працездатності.
Гігієна і санітарія виробництва та переробки – це комплекс заходів, що забезпечують отримання продукції вільної від хвороботворних агентів та корисної для здоров’я. Метою її є недопущення до споживання неякісної і небезпечної їжі, попередження розповсюдження заразних хвороб серед тварин і у навколишньому середовищі. Гігієна і санітарія виробництва передбачає дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час підготовки тварин та транспортування їх на забій, виконання ветеринарно-санітарних правил проведення забою тварин і первинної переробки туш, виконання ветеринарно-санітарних правил під час переробки і виробництва харчових продуктів тваринного походження; виконання ветеринарно-санітарних правил під час зберігання чи транспортування і реалізації продукції.
Як відомо, психогігієна праці прямо стосується здоров'я і працездатності значної частини населення. Саме праця є одним з основних факторів, що впливають на психічне здоров'я людини. Вона може мати як позитивні, так і негативні впливи. З одного боку, праця є джерелом задоволення, самореалізації та благополуччя. Так, розумова праця сприяє активізації мозку, що може покращити когнітивні функції та здатність до концентрації. Виконання розумових завдань може сприяти розвитку креативності, аналітичного мислення та здатності до розв'язання проблеми. Це забезпечує розвиток особистості, підвищення самооцінки та відчуття власної цінності. З іншого боку, праця може бути джерелом стресу, перевтоми та депресії. Зокрема, великий обсяг розумової праці або постійний тиск на досягнення результатів може викликати стрес та психічне напруження.
УДК 578.834.1:57.083.31-097
Анотація. У 2338 пацієнтів проведено виявлення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 методом імуноферментного аналізу до імуноглобулінів класу IgМ та IgG. Серед 2997 досліджень виявлення антитіл до імуноглобуліну класу IgМ проведено у 549 (18,3 %), до імуноглобуліну класу IgG - у 1122 (37,4), а у решти 1326 (44,2 %) паціентів визначали одночасно наявність антитіл до обох імуноглобулінів. Частота та величина титру зв'язуючих антитіл до імуноглобуліну класу IgG корелювали із маніфестацією клінічних проявів (виражені та безсимптомні - 74,4 % та 25,6 % відповідно) у пацієнтів із COVID-19.
Abstract. Antibodies to SARS-CoV-2 coronavirus were detected in 2338 patients by enzymelinked immunosorbent assay of immunoglobulins of the IgM and IgG class. Among 2997 studies, the detection of antibodies to immunoglobulin class IgM was performed in 549 (18.3%), to IgG immunoglobulin - in 1122 (37.4), and in the remaining 1326 (44.2%) patients studied the presence of antibodies to both immunoglobulins. The incidence and titer of binding antibodies to IgG immunoglobulin correlated with the manifestation of clinical manifestations (severe and asymptomatic - 74.4% and 25.6%, respectively) in patients with COVID-19.