УДК 340.134+342.951:364.69+347.56:614.25 (Ук)
Відповідно до термінологічного визначення, наведеного у статті 3 Основ, охорона здоров’я - система заходів, спрямованих на збереження та відновлення фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини при максимальній біологічно можливій індивідуальній тривалості її життя. Такі заходи здійснюють: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи; заклади охорони здоров’я; фізичні особи - підприємці, які зареєстровані у встановленому законом порядку та одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики; медичні та фармацевтичні працівники, фахівці з реабілітації; громадські об’єднання і громадяни.
Безперечно, основне місце та роль в системі охорони здоров’я належить медичним працівникам, як суб’єктам, які безпосередньо надають медичну пацієнтам. Власне поняття медичної допомоги Основи розкривають через професійну діяльність медичних працівників. Так, медичною допомогою є діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику та лікування у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв'язку з вагітністю та пологами (ст. 3 Основ).
У цій статті проаналізовано та з'ясовано ключові проблемні аспекти нормативного визначення категорії "медичні працівники" як ключових суб'єктів, які здійснюють діяльність у сфері охорони здоров'я.