Раннє пероральне харчування є оптимальним режимом харчування для хірургічних пацієнтів. Уникання нутритивної терапії у Відповідно до нових стандартних операційних процедур ESPEN попередню настанову від 2019 року щодо надання найкращої нутритивної терапії пацієнтам у критичному стані було скорочено і частково переглянуто. Після цього оновлення ми пропонуємо цю публікацію як практичну настанову, засновану на опублікованій науковій настанові, але скорочену і проілюстровану блок-схемами. Основна мета цієї практичної настанови полягає в тому, щоб покращити розуміння питання харчування у ВІТ і дозволити лікарям запроваджувати відповідні рекомендації у повсякденній практиці. Було включено усі питання, розглянуті в попередніх рекомендаціях, а також особливі ситуації.
УДК : 378.147.091.33-048.63:61(063)
Світові тенденції розвитку медичної освіти базуються на розумінні ключової ролі освітнього процесу, а також на принципах відповідальності освіти перед суспільством; на широкому і відкритому доступі до сучасних технологій, як на додипломному, так і післядипломному етапі.Прослідковується чітка тенденція зміщення акцентів на практичну орієнтованість засвоєних знань та контролю отриманих практичних навичок та вмінь, широке запровадження імітаційних технологій навчання. Поштовхом до цього стала зосередженість світової медичної спільноти на проблемі лікарських помилок і необхідності підвищення безпеки пацієнтів.
004.738.5:614:378(477)
Стрімкий розвиток технологій зумовлює зміну підходів до освіти в багатьох країнах світу й сприяє створенню нових освітніх напрямів. Ці напрями може бути використано у вітчизняній системі медичної освіти для підвищення рівня якості надання освітніх послуг і підготовки майбутніх медичних фахівців. Мета статті ‒ проаналізувати роль такої інноваційної технології, як
CRM-система Salesforce у підвищенні якості медичної освіти в Україні. Завдяки аналізу наукових праць вітчизняних і зарубіжних науковців, синтезу отриманої інформації та її узагальненню зроблено певні висновки щодо ефективності впровадження CRM-системи в медичну освіту. Визначено, що для забезпечення майбутніх медиків необхідними знаннями й навичками в сучасному світі необхідно використовувати освітні інновації та сучасні підходи. Останнім часом активно розвивається впровадження сучасного програмного забезпечення в систему медичної вищої освіти. Упровадження цифрових технологій у медичну галузь сприяє підвищенню ефективності роботи медичних працівників, зменшенню витрат і покращенню планування роботи з пацієнтами. Потребі впровадити інноваційні цифрові технології в медичну освіту повною мірою відповідає використання CRM-систем – програмного забезпечення, яке сприяє автоматизації стратегії взаємодії з клієнтами. Однією з найвідоміших CRM-технологій є програма «Salesforce», ключовими особливостями якої є управління рахунками, контактами, потенційними клієнтами й можливостями, інтеграції електронної пошти із Gmail або Outlook, надання загального уявлення про кожного клієнта. Незважаючи на те, що цю систему не було спеціально розробленао для збору й зберігання медичних даних, вона може бути вигідним вибором у цій галузі. Перевагами використання Salesforce в медичній освіті є централізоване управління інформацією, персоналізована комунікація зі здобувачами освіти, забезпечення безпеки даних. У загальній медицині Salesforce сприяє збереженню медичних записів, покращенню взаємодії та комунікації з пацієнтами, що є критично важливим аспектом сучасної медичної практики. Отже, упровадження Salesforce в медичну освіту України сприятиме значному підвищенню якості навчання, покращенню організації й управління освітнім процесом, а також забезпеченню відповідності сучасним вимогам і стандартам освітньої сфери.
УДК 378:61(063)(477)
В сучасній медичній освіті роль симуляційних технологій важко переоцінити. Немає галузі медицини, де б не могли бути застосовані симуляційні технології навчання. Головна мета симуляційного нав- чання – освоїти практичні навички в умовах, максимально наближених до реальних, при відсутності безпосереднього контакту з пацієнтом.