Проведено оцінку впливу вживання енергетичних напоїв (ЕН) в раціоні студентів-медиків на нервово-психічну регуляцію за анкетно-опитувальним методом, визначено і оцінено рівні особистісної та ситуативної тривожності за допомогою тесту Спілбергера-Ханіна. Виявлено, що ЕН впливають на короткотривалі (6–12 годин) зміни уваги, стимулюють розумову діяльність та змінюють поведінкові реакції у 26,11–39,0% обстежених з подальшим наростанням відчуття втоми та виснаження.
За результатами проведеного дослідження фізичного розвитку дітей встановлено, що частка хлопчиків із середнім фізичним розвитком за зростом
становила 78,5 %, високий зріст виявлено у 2,5 % дітей, низький - серед 1,9 % осіб. Показники ФР вищі та нижчі за середні складали 9,5 % та 7,6 %
відповідно. Виявлено, що серед дівчаток за зростом середні значення були у 76,2 % дітей. Високий та низький зріст у 2,6% та 1,6 % відповідно, а зріст вище та нижче середнього встановлено у 7,7 % та 11,9 % обстежених дітей.
Отримані дані свідчать про незбалансованість харчування студентів, що може призвести до виникнення порушень у роботі функціональних
систем організму, полінутрієнтних дефіцитів і аліментарно-залежних захворювань, що вимагає обґрунтування шляхів їх корекції.
Встановлено, що лише 51,24% опитаних студентів-медиків 6-го року навчання дотримуються принципів раціонального харчування, з них 41,38% хлопців і 54,35% дівчат. Більшість студентів не дотримується прийому їжі у певний час (63,64%) і нехтують сніданками (53,72%). Кратність споживання їжі у близько 60% студентів обох статей становить 3-4 рази на добу і у такої ж кількості респондентів основний прийом припадає на обід. У частини студентів, які стверджують, що дотримуються принципів раціонального харчування, виявлено розбіжності щодо їх фактичної реалізації у щоденному житті, а саме відсутні сніданки, основна кількість спожитої їжі не завжди припадає на обід і не витримується прийом їжі у визначений час.
Проведено оцінку кратності споживання окремих груп харчових продуктів (м’яса, м’ясопродуктів, риби, морепродуктів, молока, молокопродуктів та яєць) студентками-медиками. Більшість опитаних студенток включають оцінені групи харчових продуктів у свій раціон 2-3 рази на тиждень та частіше. Частина респонденток відмічає кратність споживання зазначених продуктів раз на місяць та рідше, що дає підстави виокремити їх у групу ризику щодо можливих змін у стані їх здоров’я пов’язаних з недостатнім надходженням незамінних нутрієнтів.