Харчування військовослужбовців
- Медицина / Посібники / Українською
- Уляна Богданівна ЛОТОЦЬКА-ДУДИК/Uljana Lototska-Dudyk/Неля Омелянівна КРУПКА/Nelia KRUPKA/Олександра Андріївна БРЕЙДАК/Oleksandra BREYDAK/Валентина Володимирівна ЧОРНА/Valentyna Chorna/Володимир Миколайович Подолян/Volodymyr Podolyan/Євген Михайлович Івашкевич/Evgeny Ivashkevich
-
Співавтори:
-
Науковий керівник / консультант:
-
Голова СВР:
-
Опоненти:
-
Рецензенти:
-
Кафедра:
Кафедра гігієни та профілактичної токсикології ФПДО Львівського національного університету імені Данила Галицького/Department of Hygiene and Preventive Toxicology of the FPDO of Danylo Halytsky Lviv National Medical -
НДР:
-
УДК:
355.65 -
Doi:
-
ISBN:
- 12
УДК: 355.65:664.87: 613.2/.3(477+1-622 НАТО)
Для забезпечення високого рівня фізичного, когнітивного, емоційного стану військовослужбовців, виконання службово-бойових завдань необхідне забезпечення повноцінним харчуванням особового складу, налагодження логістики постачання харчових продуктів у польових умовах з відривом від баз постачання.
Боєздатність Збройних Сил України (ЗСУ) та ефективність виконання ними поставлених завдань у значній мірі залежить від рівня працездатності, фізичної та психоемоційної витривалості, тривалої концентрації уваги бійців, функціональних резервів їх організму, що визначається, серед іншого, якістю харчування. В умовах агресії, розгорнутої проти нашої держави, виникає гостра необхідність забезпечення військовослужбовців безпечним та якісним харчуванням.
Різноманітність раціонів пайків, їх комплектація, технологічні (реторт-пакети) та тактичні (безполуменеві нагрівачі) інновації є суттєвим кроком в напрямку оптимізації харчування військовослужбовців Збройних Сил України. Відповідне харчування з точки зору якості та кількості, а також адекватна гідратація необхідні для забезпечення фізичної здатності та розумової працездатності військовослужбовців на оптимальному рівні.
В Україні вимоги до раціону харчування військовослужбовців регламентуються постановою Кабінету Міністрів України №426 «Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань» від 29 березня 2002 р. Впродовж 2018 - 2019 рр. ЗСУ перейшли на нову систему харчування згідно наказу Міністра оборони України №591 «Про затвердження Каталогу продуктів харчування» від 15 листопада 2019 р. Сухпайки як країн НАТО, так і України забезпечують харчові потреби (енергетичних, макро- та мікроелементів) військовослужбовців, які несуть службу у різноманітних кліматичних умовах. Добовий набір продуктів ДПНП-Р для військовослужбовців ЗСУ відповідає вимогам сухпайків країн НАТО, містить достатню різноманітність харчових продуктів (страв), враховує релігійні, етнічні та культурні особливості, біологічно повноцінний за макро- та мікронутрієнтим складом, відповідає вимогам за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними показниками, простий у використанні, придатний до тривалого споживання задля збереження здоров'я, забезпечення високої боєздатності військовослужбовців ЗСУ при виконанні будь-якої складності бойових завдань.
Коментарів 0