The purpose of the present research was to prove the assumption that considering students’ personality type and self-determination, including motivation about their profession choice, has a direct positive effect on building their English for professional purposes competence. Considering obtained theoretical and empirical data, we can state that personality type and self-determination are interrelated with developing English for professional purposes competence of students majoring in non-philological specialities, namely in Sciences. To collect the data, we employed theoretical analysis and conducted two questionnaire polls to define the significant personality types of students and their motivation for their occupational choice. English for professional purposes competence is an integral characteristic of occupational and personal qualities of future specialists majoring in non-philological specialities. Acquisition of linguistic, specialised and cultural knowledge and building abilities and skills in speaking, writing, listening, and reading involve many psychophysiological mechanisms. Some conscious acts alter into a series of automatic, unconscious operations in language learning. Thus, building English for professional purposes competence involves focusing on activities consistent in the gradual accomplishment of different tasks, concentrating on structured performance according to the instructions, performing a series of automatic, unconscious operations and building associative links. In this way, constructing cognitive maps will bring fruitful results.
Оскільки актуальність дослідження роботи полягала у необхідності вивчення специфіки перекладу сленгових одиниць на прикладі п'єси Бернарда Шоу “Пігмаліон”, то метою дослідження було зіставлення та розгляд особливостей формування, функціонування, імпозиції (впливу) та перекладу сленгу у творі. Автор зазначила, що розвиток мови постійно перебуває у динаміці, і сленг, як наслідок, змінюється і трансформується у свою чергу. У роботі представлене дослідження сленгових одиниць (кокні) та їх впливу на фонетику, граматику, лексику та орфографію як мові-оригіналі, так і у перекладі на українську.
Ключові слова: сленгові одиниці, кокні, приклади, вплив сленгу.
УДК 378.147:372.8004
У статті розглянуто вплив глобалізації на реформування формату вищої освіти. Глобалізація освіти як мультиаспектний і багаторівневий процес, одночасно складний і доволі суперечливий, поєднує методи навчання та виховання різноманітних світових освітніх систем з метою розвитку основних галузей та формування фахівця як особистості. Розглянуто вимоги, які глобалізація висуває до підготовки працівників майбутнього, адже метою сучасної системи освіти є розвинути особистість, здатну до самореалізації і навчання упродовж життя.
УДК 681.3:658.5
У статті обґрунтовано особливості укладання електронного портфоліо для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Доведено, що технологія е-портфоліо сприяє моніторингу професійного зростання вчителя та передбачає не лише фіксацію його старання чи успіхів у визначених видах педагогічної діяльності (виховна робота, викладання, організаторська, позашкільна чи суспільна робота, методична чи науково-дослідницька робота), але й активізацію аналітичних здібностей через самостійне зіставлення підсумків своєї діяльності з встановленими стандартними критеріями.
УДК 378.147:372.8004
У статті обґрунтовано особливості фундаменталізації вищої освіти, яка передбачає оновлення підходу до якості освіти в сучасних умовах пандемії ковід-19, формування особистості та затребуваних компетентностей. Тому створення умов для виховання і формування сучасного фахівця з науковим мисленням, внутрішньою потребою саморозвитку та самоосвіти упродовж життя вважається фундаментальним завданням для вищої технічної освіти.