УДК 061.22:61(092)(477)

До ювілейних дат – 150-річчя від початку діяльності Наукового товариства ім. Шевченка – першої української Національної академії наук, заснованої у Львові у 1873 р. та 125-річчя Лікарської комісії НТШ – першої наукової організації лікарів-українців, яка стала символом наукового медичного життя України. Лікарська комісія започаткувала формування української медичної термінології та впродовж століття декларувала і зберігала передові фахові та національно-патріотичні позиції, була осередком однодумців, які, незважаючи на різні соціально-політичні та економічні обставини, мали своєю метою творити, поширювати та інтегрувати здобутки українських вчених у медицині та природничих науках у світову науку.

Ключові слова: Наукове товариство ім. Шевченка, Лікарська комісія, дійсні члени, «Лікарський збірник», лікарі-українці, діаспора, іноземні науковці, біографістика.

The jubilee dates include the 150th anniversary of the Shevchenko Scientific Society, the first Ukrainian National Academy of Scienc- es, founded in Lviv in 1873, and the 125th anniversary of the Medical Commission of the National Academy of Sciences, the first scientific organization of Ukrainian doctors that became a symbol of scientific medical life in Ukraine. The Medical Commission initiated the formation of

Ukrainian medical terminology and for a century declared and maintained advanced professional and national-patriotic positions, was a center of like-minded people who, despite various sociopolitical and economic circumstances, aimed to create, disseminate and integrate the achieve- ments of Ukrainian scientists in medicine and natural sciences into world science.

Keywords: Shevchenko Scientific Society, Medical Commission, full members, «Medical Digest», Ukrainians doctors, diaspora, foreign scientists, biography.

Успішний виступ у змаганнях залежить як від рівня фізично, технічної і тактичної підготовленості так і від психологічної готовності. Розрізняють два види тривожності: особистісну та ситуативну.  В групі студентів, що займаються спортивними єдиноборствами, було проведено опитування за методикою Спілбергера (оцінка рівня тривожності(STAI), що включає дослідження двох основних типів тривожності ситуативної та особистісноїОтримані показники дають можливість контролювати зміни рівня психологічної підготовленості студентів, що займаються єдиноборствами  та приймати рішення, щодо корекції тренувального процесу.

УДК 796: 004+615.83 (063)

Мета визначити важливі та найбільш перспективні напрямки використання інформаційних технологій на заняттях з фізичного виховання в ЗВО. Сучасні дослідження доводять, що використання інноваційних технологій сприяють кращій інтеграції студентів в учбовий процес в умовах навчання в ЗВО, покращують їх фізичну підготовленість. Новітні розробки відкривають нові можливості, дозволяючи досягати позитивних результатів.

Низка смертельних випадків під час занять фізичною культурою і спортом викликає стурбованість не тільки серед спеціалістів у сфері медицини та фізичного виховання, а й у суспільстві загалом. З метою попередження ускладнень у стані здоров’я студентів та спортсменів, потрібно приділити більшу увагу проведенню поглиблених медичних оглядів, адже однією з основних причин захворюваності і травматизму у спортсменів є нерозпізнані та недооцінені лікарем захворювання. В результаті проведених медичних оглядів було виявлено високий відсоток студентів, які не належали до основної медичної групи, тобто, мали низьку фізичну підготовленість або порушення у стані здоров’я різного
характеру та ступеня, особливо на медичному факультеті. 

УДК 796.015.6: 616-056

Визначено показники, які можна вважати інформаційно технологічними для моделювання рівня фізичних навантажень та побудови індивідуальних портретів фізіологічної кривої студенток з відхиленнями викликаними захворюваннями серцево-судинної системи. Отримані дані
свідчать, що застосовані фізичні вправи, їх обсяг, інтенсивність, об’єм, індивідуальні портрети фізіологічної кривої та методика їх застосування
достовірно підвищили адаптаційні можливості організму студенток та вплинули на компесаторно-пристосувальні механізми серцево-судинної системи.