1. Відношення маси мозку щура до загальної маси тіла приблизно в 2,5 рази менше від аналогічного співвідношення в людини. 2. При вивченні мозку щура виявлено, що нюхова цибулина надмірно розвинута в порівнянні з людською і повністю займає передню черепну ямку 3. Як для щитоподібної залози людини так і  щура характерна асиметрія часток, має місце домінування правої частки над лівою. 4. Щитоподібна залоза щура здебільшого вирізняється відсутністю перешийка.

Первинно злоякісні пухлини серця – рідкісне захворювання, відтак метастатичне  ураження серця трапляється частіше. Метастази гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК),  які можуть уражати серцево-судинну систему та легені, мають тенденцію до поширення через внутрішньопечінкові кровоносні судини, лімфатичні шляхи або прямий інфільтрат. Результати аутопсії свідчать про частоту передсердних метастазів  ГЦК у 2,7–4,1%. Різні серцеві симптоми або прояви, як-от: задишка, набряки нижніх  кінцівок, раптова смерть або розширення яремних вен, як правило, спостерігають у пацієнтів з ГЦК з внутрішньосерцевим ураженням.  ГЦК є найпоширенішою первинною пухлиною печінки, що становить 75–85% випадків . За захворюваністю це шосте місце у світі після раку грудної залози,  легенів, колоректального раку, раку передміхурової залози та шлунка [2]. За рівнем смертності ГЦК – на третьому місці для обох статей, та показники захворюваності та  смертності у чоловіків порівняно з жінками у 2–3 рази вищі. 
Представляємо рідкісний випадок вторинного mts-ураження серцево-судинної  системи та легень у молодого пацієнта без вираженої клінічної симптоматики з  радіологічно встановленим діагнозом гепатоцелюлярної карциноми

Спазмолітики – широковживана група безрецептурних лікарських засобів (ЛЗ), що застосовуються для самолікування симптомів спастичного болю. Серед спазмолітиків найпопулярнішим є дротаверин. Варто зазначити, що дротаверин зареєстрований у близько 50-ти країнах світу, включаючи Центральну, Східну Європу та Азію. У той же час, через небезпеку передозування та летальної кардіотоксичності у країнах Західної Європи та США застосування препарату заборонено

Станом на сьогоднішній день зафіксовано понад 600 мільйонів випадків зараження вірусом COVID-19, з них 5 мільйонів – в Україні. Хвороба спричинила пандемію по всьому світу, викликавши велику кількість смертей, крім того, багато людей відчуло на собі наслідки так званого «постковідного синдрому», який часто виникає після перенесеного ковіду та має широкий спектр симптомів та негативних наслідків для організму.