Відомо безліч складних умов, які можуть чинити негативний вплив на психічне здоров’я особи. Зокрема, втрата близької людини, розлучення, фінансові проблеми, хронічні захворювання, насильство або травма. На сьогоднішній день серед них превалюють надзвичайні ситуації, які повсякденно мають місце під час ведення бойових дій в умовах широкомасштабної війни в Україні. Тому важливо усвідомлювати, що виникає велика ймовірність появи стресу, тривоги і депресії серед осіб, що знаходяться в таких особливих умовах.
Як відомо, в умовах війни та надзвичайних ситуацій, санітарно-гігієнічне забезпечення людей являє собою систему організаційних, гігієнічних, санітарно-технічних, медичних, адміністративно-господарських заходів, які покликані зберігати та зміцнювати здоров’я як військовослужбовців, рятувальників, так і потерпілого населення. За умов сучасних бойових дій в Україні вони передбачають зниження захворюваності, підтримання належного фізичного стану і, відповідно, підвищення боєздатності та покращення працездатності.
Гігієна і санітарія виробництва та переробки – це комплекс заходів, що забезпечують отримання продукції вільної від хвороботворних агентів та корисної для здоров’я. Метою її є недопущення до споживання неякісної і небезпечної їжі, попередження розповсюдження заразних хвороб серед тварин і у навколишньому середовищі. Гігієна і санітарія виробництва передбачає дотримання ветеринарно-санітарних вимог під час підготовки тварин та транспортування їх на забій, виконання ветеринарно-санітарних правил проведення забою тварин і первинної переробки туш, виконання ветеринарно-санітарних правил під час переробки і виробництва харчових продуктів тваринного походження; виконання ветеринарно-санітарних правил під час зберігання чи транспортування і реалізації продукції.
Одними із найбільш небезпечних для здоров’я людей забруднювачів харчової продукції у світі вважають мікотоксини - вторинні метаболіти обміну
речовин плісеневих грибів, які за хімічною будовою являють собою ароматичні поліциклічні сполуки і містять різні групи хімічних речовин: алкалоїди, стероли, кумарини, пептиди, антрахінони, трихотецини та інші.
Наукові дослідження кафедри загальної гігієни з екологією Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького охоплюють широкий спектр гігієнічних проблем на кожному етапі її існування. Напрацювання упроваджені у практичну діяльність закладів охорони здоровʼя і профілактичної медицини, навчальну роботу медичних закладів вищої освіти.
Scientific research of the Department of General Hygiene with Ecology of Danylo Halytsky Lviv National Medical University covers a wide range of hygienic problems at each stage of its existence. The developments are implemented in the practical activities of health care and preventive medicine institutions, educational work of medical institutions of higher education.