arrow_down arrow_left arrow_right ca compl cross fav like login meta_cat meta_coms meta_date meta_mail meta_pages meta_reply meta_user meta_views next prev search sort speedbar tags fb gp mail od tw vk ya

 Під нашим спостереженням перебувало 67 хворих на хронічний генералізований пародонтит 1 і 2 ступеня важкості у фазі загострення без істотних супутніх захворювань. При встановленні клінічного діагнозу використовували загальноприйняті методи. Пацієнтів основної групи (36 осіб) лікували за допомогою запропонованого засобу, в контрольній групі (31 особа) – застосовували традиційну терапію. Для оцінки ефективності лікування визначали пародонтальний індекс (Russel, 1967), вимірювали глибину пародонтальних кишень, з метою об’єктивізації результатів впродовж усього спостереження контролювали гігієнічний стан ротової порожнини. Отримані нами клінічні дані оцінювали безпосередньо після лікування, а також через один і три місяці після нього.

Результати. Спостереження за пацієнтами основної групи засвідчило, що застосоване лікування спричинило швидку ліквідацію симптомів запалення вже після 1-2 сеансів терапії. Бажаний терапевтичний ефект від проведеного лікування в основній групі зафіксований в 78% випадків, у контрольній – у 51%.

Висновки. Запропоновані нами лікарські форми – гель та плівка на основі амізону є ефективними засобами для лікування пародонтитів, вони зручні у використанні, не викликають побічних ефектів і можуть бути рекомендовані для широкого клінічного застосування. Ключові слова: лікування пародонтиту, гель, плівка, амізон. 

 Класичний алгоритм лікування пародонтиту включає видалення зубних відкладень та місцевий контроль запалення, кюретаж пародонтальних кишень, а також підтримуючу терапію у тому числі з використанням засобів тривалої дії та спеціальних систем доставки ліків [1,2,3,4,5]. Ці методи терапії покликані мінімізувати симптоми та запобігти прогресуванню та рецедивам захворювання, але, на жаль, не можуть відновити втрачене прикріплення м’яких тканин пародонта до зуба. 

Висока поширеність захворювань пародонта серед різних груп населення виділяє цю проблему в число найважливіших проблем сучасної стоматології. За даними експертів ВООЗ 80 % школярів у різних країнах мають патологію пародонта, а серед дорослих вона зустрічається майже  у 100 % випадків. Розповсюдженість захворювань пародонта серед населення України складає 81,5 %.