УДК:611.843

The need of modern medicine for effective painkillers has led to the widespread, often unreasonable and uncontrolled use of analgesic drugs, including
opioid drugs. Nowadays, much work is being done to study the effects of opioids on 80 the body. [6-21]. During the study of changes in the retinal layers that appear in the early stages of opioid exposure, we came to the conclusion that they arise in response to the toxic effect of the drug, as well as due to the disruption of the blood supply to the studied structures.

УДК 611.728.2+611.718.4):612.76]-073.75-08

З метою з’ясування динаміки змін, що розвиваються на фоні вимушеної імобілізації кінцівок в експерименті виконано дослідження на 25 білих безпородних статевозрілих щурах-самцях віком 3-3,5 місяці і масою 180-
200 г. Вимушену гіподинамію моделювали шляхом іммобілізації задніх кінцівок гіпсовою пов'язкою по типу кокситної (з укріпленням металевим дротом), з повним обмеженням рухів у кульшових та колінних суглобах.
Терміни спостереження становили 3, 4, 5 і 6 тижнів. Впродовж експерименту спостерігали за поведінкою та активністю щурів, їх апетитом, а також проводили рентгенологічний контроль кульшового суглоба.

Хворі з дегенеративними захворюваннями хребта - "складні пацієнти". Часто, змучені багаторічними болями, вони мають залежність, а часом і толерантність до різних анальгетиків, що сильно знижує ефективність консервативного лікування.
За умов тотальної гіподинамії, надмірних фізичних навантажень в поєднанні із впливом зовнішнього середовища, що продовжує забруднюватись внаслідок техногенних катастроф, токсично-наркотичних чинників, господарської діяльності людини, патології хребта посідають одне з чисельних місць серед проблем сучасної медицини

УДК:617.735:615.212.7]-085.225-091.8

Дані статистики свідчать, що є велика розбіжність між офіційними данними в порівнянні з об’ємом існуючої проблеми немедичного безконтрольного вхивання сильнодіючих препаратів як медичного так і кустарного виробництва [1]. Зокрема у наукових фахових виданнях висвітлюються дані щодо патології структур органу зору, що стосується райдужно – рогівкового кута та елементам судинної оболонки. Досі залишається відкритим ряд питань, що стосуються проявів опіоїдної ангіо - та нейроретинопатії при корекції експериментальних опіоїдних впливів.
Враховуючи вищезазначене, вважаємо, що дане дослідження є актуальним як з точки зору експериментальної морфології, так і з точки зору практичної офтальмології.