Глутамат натрію широко застосовується в харчовій промисловості попри численні повідомлення про імовірний зв’язок між систематичним його споживанням і розвитком деяких захворювань, зокрема атеросклерозу, розладів харчової поведінки, метаболічного синдрому тощо. З огляду на пряму залежність кровопостачання головного мозку від структурної організації і функціонального стану сонного гломуса, особливий інтерес становлять зміни морфології останнього за умов впливу глутамату натрію.

Широке застосування у харчовій промисловості глутамату натрію зумовлює необхідність комплексного підходу до вивчення впливу харчових добавок на тканини органів. Сучасна наукова література містить багато повідомлень щодо розвитку ожиріння, зумовленого споживанням глутамату натрію з продуктами харчування. Проте питання структурних змін стінки судин під впливом різноманітних харчових добавок залишається відкритим. 

Сучасним методом прижиттєвої оцінки морфології вінцевих артерій є внутрішньосудинне ультразвукове дослідження. Цей сонографічний метод під контролем Х-променів дозволяє візуалізувати структуру стінки вінцевої артерії та її просвіту з люменальної поверхні судини.

У сучасному суспільстві проблема непліддя набула глобального розміру. Висока поширеність і широкий резонанс наслідків вивів непліддя за межі  медицини. Близько 70 % випадків непліддя в парах викликано трубним фактором. Зважаючи на невпинний ріст патології органів жіночої статевої системи, вивчення будови органів в нормі є вкрай важливим.

До важких патологій, що трапляються в щоденній лікарській практиці та доволі часто призводять до безпосередньої небезпеки для життя хворого, належать ураження магістральних венозних судин (вроджені аномалії, варикозна хвороба, тромбоз глибоких вен тощо). Діагностика та лікування судинної патології потребують досконалих знань анатомії судин в нормі. Наслідками несвоєчасної діагностики та лікування цих захворювань є втрата працездатності пацієнтів. Незважаючи на наявність численних праць, присвячених вивченню анатомії магістрального венозного кровообігу білого щура та людини на макрорівні в нормі, результати нашого дослідження сприятимуть систематизації та доповненню існуючої наукової інформації. Дослідження є фрагментом планової науково роботи кафедри нормальної анатомії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького «Морфофункціональні особливості органів у пре- та постнатальному періодах онтогенезу, при впливі опіоїдів, харчових добавок, реконструктивних операціях та ожирінні».