УДК 616.89-008.1:615]:159.992

АНОТАЦІЯ КУРСУ
Курс «Психологія пацієнта: психологічні особливості досвіду захворювання та психологічного супроводу пацієнтів з психічними, соматичними та психосоматичними захворюваннями» є змістовною частиною навчальної програми курсу спеціалізації «Клінічна психологія» та «Психотерапія» Симптоми,процеслікуваннятанаслідкитілеснихіпсихічних хвороб є соматичними, психологічними та соціальними стресорами, що порушують соціально-психологічну адаптацію особи. Руйнуючи фізичні та ментальні можливості людини,
хвороба ставить перед нею складне завдання – реадаптацію та ресоціалізацію з урахуванням нових потреб та обмежень. Допомога у вирішенні цього завдання – робота клінічного психолога та психотерапевта у сфері охорони здоров’я. Для якісного та ефективного виконання своїх функціональних обов’язків клінічний психолог та психотерапевт повинен мати спеціалізовані знання стосовно клінічної та психосоціальної специфіки соматичних та психічних хвороб (розладів), їхнього взаємозв’язку з особистістю людини та її мікросоціальним
середовищем, володіти основами психологічної допомоги різним категоріям пацієнтів та їх сім’ям.
Мета курсу - забезпечити теоретичну та практичну підготовку спеціалістів у галузі клінічної психології та психотерапії, яка дозволить підвищити кваліфікацію курсантів для їхньої майбутньої роботи у сфері охорони здоров’я.

 

УДК: 615.014.2:613.495:614.878]-092.9; А/З - М 545

Методичні вказівки призначені для фахівців науково-дослідних інститутів медико-гігієнічного профілю; медичних навчальних закладів; лабораторій, які проводять медико-біологічні дослідження щодо визначення безпеки хімічної, фармацевтичної, косметичної продукції та сировини для її виготовлення.

Методичні вказівки регламентують оцінку подразнювальної активності сполук і їх композицій в тесті на хоріоалантоїсній оболонці курячого ембріону (ХАО) in vitro, який є альтернативою тесту оцінки подразнювальної дії слизових оболонок з використанням лабораторних тварин (кролів) in vivo. Дані методичні рекомендації містять порядок проведення оцінки подразнювальної дії із застосуванням цифрової мікрокамери на судинах ХАО  курячого ембріона. Перевагою даного методу є точність, висока чутливість, об'єктивна цифрова оцінка результатів, що підвищує їх достовірність, відтворюваність, а також економічність та швидкість отримання результатів. Крім того, тест відповідає сучасним етичним вимогам, згідно з якими слід обмежувати використання ссавців в експерименті.

Методичні розробки складені на підставі чинних нормативно-правових наказів МОЗ і МОН України щодо організації і проходження інтернатури та “Типового навчального плану та програми інтернатури випускників вищих медичних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації зі спеціальності “Педіатрія” (Київ)