Пандемія COVID-19 внесла корективи у роботу закладів охорони здоров’я як України, так і Львівщини. У Львівській області 24 стаціонари були перепрофільовані для роботи з хворими на COVID-19 і підозрою на цю недугу. В Україні не опубліковані дані про скринінгові лабораторні дослідження на виявлення інших збудників, які спричиняють хворобу з клінічними проявами у вигляді кашлю. Описані випадки коінфекції COVID-19 і кашлюку в Бразилії. Метою роботи було визначити кількісні показники сироваткових анти-IgG до B. pertussis у хворих на COVID-19.
УДК: 616.831–005.1–036.12–02
Формування гормонального дефіциту, психоемоційна нестабільність та вегетативні дисфункції, порушення діяльності серцево-судинної та інших провідних систем організму, а також суттєві зміни метаболізму, можуть негативно впливати на стан здоров’я та сприяти розвитку атеросклеротичного процесу. Основою для розробки комплексної програми фізичної реабілітації даної категорії хворих були результати аналізу наукової літератури та первинного обстеження пацієнток з хронічною ішемією мозку, що виявили значні порушення в функціонуванні організму та недостатню ефективність існуючих програм лікувально-оздоровлювальної реабілітації.
УДК 616.831-005.1-036.12-02
Актуальність теми. Церебро-васкулярні захворювання в Україні та у світі посідають одне з перших місць за розповсюдженістю, смертністю та інвалідизацією, тому чимало лікарів та науковців зосереджують увагу на цій проблемі. За даними ВООЗ, у розвинених країнах світу щорічно реєструють від 100 до 300 інсультів на кожні 100 тисяч населення.
У досліджені вивчена поширеність порушення сну у хворих на ХГС із проявами стигматизації та дискримінації, зокрема з метою проаналізувати можливі шляхи подолання цього явища з метою покращення якості їх життя у подальших дослідженнях.
Проведені дослідження дозволяють запропонувати внутрішньошкірну імунізація автолейкоцитами, як метод профілактики або значного полегшення перебігу коронавірусної інфекції.