Виявлення у пацієнтів із псоріатичною хворобою первинних біохімічних порушень і прогнозування взаємопов’язаних з ними у подальшому змін показників обмінних та запальних процесів має важливе значення для визначення динамічного розвитку патологічного процесу та вибору персоніфікованого лікування хворого.
There is a trend today to increasing the number of cases of psoriasis, as well as the complication of its forms — erythrodermic states, pustular forms, psoriasis arthropica. Recent studies have demonstrated that psoriasis is often combined with herpesvirus type 1, 2. The interaction of the components of the innate immune response, the cellular and humoral parts of the immune system is carried out with the help of the cytokine network. Therefore, it is necessary to assess the state of chronic herpetic infection in patients with psoriasis depending on the latent or active course, especially with frequent infection activation.
Протягом останніх десятиліть використання фототерапії, а саме вузькоспектрального УФВ з довжиною хвилі 311 нм (NB-UVB), добре себе зарекомендувало і входить у всі світові та вітчизняні протоколи з лікування псоріатичної хвороби. Найсучаснішою тенденцією останніх років у лікуванні хворих на псоріаз є застосування біологічної терапії, яка діє безпосередньо на певні ланки імунної системи, що, як вважають, «відповідають» за етіопатогенез захворювання.
Наука про мікроелементи (МЕ) перебуває на стадії накопичення фактичного матеріалу. Надійним і неінвазивним джерелом інформації щодо вмісту МЕ в організмі є волосся, тому що метаболізм в ньому сповільнений і тільки довготривалі порушення концентрації елементів мають своє відображення. Увага багатьох дослідників зосереджена на гіпотезі про вплив на функціональний стан волосся екзогенних і ендогенних чинників, особливо есенційних та токсичних МЕ. Сьогодні спостерігається тенденція до збільшення кількості пацієнтів дитячого віку із захворюваннями волосся — від його підсиленого випадання до різних клінічних форм облисіння.
Токсичний епідермальний некроліз (ТЕН) є однією з найтяжчих реакцій організму на дію різних ксенобіотиків з некрозом епідермісу, слизових оболонок і ураженням внутрішніх органів, який супроводжується глибокими розладами гемодинаміки і гомеостазу та досить часто призводить до летального наслідку. Широкий спектр біорегуляторної дії азоту оксиду (NO) і, зокрема, участь у розвитку та перебігу алергійного запалення (цитотоксичні, імунокомплексні реакції) дають можливість припустити участь NO в патогенезі ТЕН.